Admin login Payments User login Administrator Scripts Wordpress login Drupal Private console Email automation SQL command prompt
Matkapojat logo Kuljetukset Lahjakortit Uutiskirje
Victoria

Kesän Visbyn risteilyt Helsingistä

Visbyn risteilyt Victorialla

Lähtöpäivät:

28.6., 3.7., 5.7., 12.7., 17.7., 26.7., 31.7. ja 2.8.

Matkan kesto:

3 päivää

Hinta:

Hinta alkaen 121,5€

Visbyn risteilyt Victorialla

alk. 121,5 € /hlö
Varaa

Noudetaan uusimpia tietoja tulevista lähdöistä..

Matkan esittely

Viehättävä Visby kutsuu taas kahden yön kesäiselle risteilylle!

Tallink Siljan Victoria laiva risteilee kesällä Helsingistä Visbyhyn! Perillä Visbyssä maissaoloaikaa on noin 8h.


HUOM! 

Tämä risteilyhinta edellyttää että olet Tallink Siljan Club One kanta-asiakas, kortin numero tulee syöttää varausvaiheessa. Mikäli et ole kanta-asiakas, on matkan hinta hieman kalliimpi. Tässä tapauksessa soitathan myyntipalveluumme ja saat lisäinfoa 010 2323 200.


Vietä iloinen kesäpäivä Visbyssä

Visbyssä riittää tekemistä ja näkemistä koko perheelle. Peppi Pitkätossun talo, viehättävän vehreät puistot ja idylliset maisemat, sekä paikalliset putiikit kutsuvat rentouttavalle kesävierailulle. Perillä vietetään yksi kokonainen päivä, jolloin voit tutustua ihastuttavaan Visbyn kaupunkiin ja Gotlannin saareen joko omin päin tai osallistua erilaisille opastetuille retkille.

Huom. risteilyllä tulee olla mukana passi tai kuvallinen henkilökortti, risteily operoidaan Tallinnan kautta! 


🚌  Matkaan myös tilausajolla

Risteilyyn voit yhdistää kätevän kotimaan liityntäkuljetuksen. Tilausajokuljetukset vievät suoraan satamaan ja takaisin lähtöpaikkakunnalle. Kuljetuksen hinta/hlö/suunta alk. 24€.


Bussireittejä

su 28.6.            Jyväskylä-Jämsä-Lahti, Sastamala-Tampere-Hämeenlinna

pe 3.7.              Imatra-Lappeenranta-Kotka, Jyväskylä-Heinola-Lahti

su 5.7.              Kuopio-Mikkeli-Kouvola, Sastamala-Tampere-Hämeenlinna

su 12.7.           Imatra-Lappeenranta-Kotka ,Jyväskylä-Jämsä-Lahti,  

pe 17.7.           Kuopio-Mikkeli-Kouvola, Sastamala-Tampere-Hämeenlinna

su 26.7.           Imatra-Lappeenranta-Kotka, Jyväskylä-Heinola-Lahti,

pe 31.7.           Kuopio-Mikkeli-Kouvola, Sastamala-Tampere-Hämeenlinna

su 2.8.              Jyväskylä-Jämsä-Lahti , Kuopio-Mikkeli-Kouvola


Ohjelmaa

Risteilyllä on ohjelmaa kaiken ikäisille. Jokaisella lähdöllä on mukana bilebändi, trubaduuri ja housebändi. DJ viihdyttää discossa ja Sun Deckillä ja risteilyisännät puolestaan karaokessa ja bingossa. Lapsille löytyy monenlaista puuhaa, mm. Summer Center -leikkimaailma laivan kokoustiloissa.

Retket Visbyssä

Esiteltynä alempana, varaukset myyntipalvelustamme 010 2323 200.

Ota oma auto laivaan parkkiin tai polkupyörä mukaan

Voit ottaa auton parkkiin ostoskärryksi risteilylle (ei ajoa maihin) hintaan 80 €. Saat kätevästi tuliaiset kannettua, ja voit ajaa oman porukan kanssa sisään ja ulos laivalta. Voit myös ottaa mukaan polkupyörän hintaan 30€ ja tutustua Visbyhyn omatoimisesti.


Myyntipalvelumme auttaa! Soita 010 2323 200

Kun haluat lisätietoa matkasta tai henkilökohtaista palvelua, soita myyntipalveluumme 010 2323200 tai jätä soittopyyntö. Matka-asiantuntijamme auttavat sinua kaikissa matkaan liittyvissä kysymyksissä.
 

Hyvitä matkasi hiilijalanjälki helposti! 🌱🌱🌱🌱🌱

Tarjoamme sinulle vaivattoman tavan hyvittää matkasi hiilidioksidipäästöjä suojelemalla Suomen luontoa. Matkapoikien ja Luonnonperintösäätiön yhteisellä Luontoteolla autat sitomaan hiiltä, suojelet luonnon monimuotoisuutta ja edistät Suomen matkaa kohti hiilineutraaliutta.

Voit lisätä Luontoteko-hyvityksen kätevästi matkavarauksesi yhteydessä – me Matkapojat yhdessä Luonnonperintösäätiön kanssa huolehdimme käytännön järjestelyistä. Kiitos, että olet mukana rakentamassa vihreämpää tulevaisuutta! 🌿💚


Tämän risteilyn arvioitu hiilijalanjälki on n. 400 kg / matkustaja, jonka voit hyvittää lunastamalla 4 luontotekoa (3 € / teko). 

Oman ryhmän kanssa matkaan!

Onko sinulla oma ryhmä - pieni tai iso - jonka kanssa haluaisit lähteä matkaan? Tiesithän, että Matkapojat palvelee kaiken kokoisia ryhmiä ja räätälöi sinulle ja ryhmällesi sopivat matkapaketit. Ammattitaitoiset myyntivirkailijamme tavoitat numerosta 010 2323 440 tai ryhmat@matkapojat.fi. Voit halutessasi pyytää myös suoraan tarjouksen tai jättää soittopyynnön.



 

PYYDÄ RYHMÄTARJOUS >


JÄTÄ SOITTOPYYNTÖ >


Hintaan sisältyy

  • Risteilyt Helsinki – Tallinna – Helsinki
  • Maihinnousukortit Matkapoikien omasta lähtöselvityksestä satamassa

Aikataulu (lento/laiva)

Laiva-aikataulut

Helsinki, Länsiterminaali T2
Visby 

Satamaterminaali (Visbyn keskustaan 1,4 km)

Risteilysatama (Visbyn keskustaaan 1,9 km)

Helsinki Visby Laiva
16:00 09:30 Victoria
13:45 18:30 Victoria

Lisämaksulliset palvelut

Meriaamiainen

Grande Buffet

À la carte -pöytävaraus

Auto laivan parkkiin matkan ajaksi

Lisämaksulliset retket

Hinta 10 /hlö

Kuva retkestä

Bussikuljetus Visbyn keskustaan

  • Shuttle bussi liikennöi Visbyn sataman ja keskustan Österport välillä klo 09:30-17.30.
  • Viimeinen lähtö keskustasta Österportista on klo 17.30.
  • Bussi liikennöi noin 30 minuutin välein.
  • Lippu on voimassa yhden päivän ja kuljetusta voi käyttää niin monta kertaa kuin haluaa.
Club One hinta aik 10€, lapsi 6-15v 8€ ja 0-5 ilmainen 

Hinta 25 /hlö

Kuva retkestä

Visbyn kaupunkijuna

  • Juna lähtee satamasta klo 10.00 ja klo 11.00.
  • Kokonaiskesto on n. 30-40 minuuttia.  
  • Juna tekee edestakaisen kierroksen, mutta matkustajat voivat jäädä pois "Fenomenalen"-pysäkillä, jos he haluavat jäädä kaupunkiin tai vierailla pysäkin vieressä sijaitsevassa tiedepuistossa. Kuljettaja ilmoittaa pysähdyksestä
Club One hinta 16v => 25€, lapsi 6-15v 23€ ja 0-5 ilmainen

Juna lähtee satamasta, ja matkan varrella kuljet keskiaikaisten porttien alitse, historiallisia mukulakivikatuja pitkin ja mahtavan 1200-luvulla rakennetun kaupunkimuurin ohitse. Junassa on englanninkielinen opastus, joka herättää Visbyn rikkaan historian eloon – täydellinen valinta sekä perheille että kulttuurin ystäville.

Hinta 62 /hlö

Kuva retkestä

Gotlannin maut 3h

  • Lähtö satamasta suomenkieliselle retkelle: klo 11.00
  • Retken kesto noin 3 tuntia.
  • Soveltuu myös lievästi liikuntaesteisille (ei pyörätuoli).

Hinta aik. 62€, lapsi 3-12v 55€ ja 0-2 ilmainen mutta paikkavaraus tarvitaan.

Hemmotte­le aistejasi Gotlannin upealla kauneudella ja ainutlaatuisilla mauilla tällä unohtumattomalla retkellä saaren maaseudulle. Kierros yhdistää matkan Gotlannin viehättävän maiseman halki vierailuihin historiallisissa kohteissa ja tarjoaa katsauksen sekä menneisyyteen että nykypäivän ruokakulttuuriin. Lisäksi retkeen sisältyy valikoima paikallisia herkkuja maisteltavaksi.

Retken lopuksi vieraillaan kuuluisassa Almedalenin puistossa, joka on varmasti jokaisen Visbyn-matkan kohokohta. Bussi odottaa kuljettaakseen meidät takaisin satamaan Almedalenista. Jos haluat sen sijaan nauttia Visbystä pidempään, voit joko kävellä takaisin tai ottaa myöhemmin päivällä kulkevan siirtobussin Österportista.

Hinta 40 /hlö

Kuva retkestä

Visbyn kaupunkikierros kävellen 3h

  • Retken kesto noin 3 tuntia
  • Ei sovellu liikuntaesteisille
  • Lähdöt satamalaiturilta klo 10.00
Hinta aik. 40€, lapsi 3-12v 35€ ja 0-2 ilmainen mutta paikkavaraus tarvitaan.

Keskiaikainen hansakaupunki Visby on yksi Euroopan parhaiten säilyneistä kaupungeista. Kaupunginmuuri, joka on peräisin 1200-luvulta, ympäröi vanhoja kivitaloja, kirkkoraunioita ja kujia. Historia on jatkuvasti läsnä, kun kuljet Visbyn mukulakivikaduilla. Kierroksella vierailemme ainutlaatuisilla keskiaikaisilla paikoilla, jotka ovat täynnä historiaa, ja maistamme Gotlannissa valmistettua jäätelöä.

Jäätelö- ja maisemapysähdyksen jälkeen kävelemme alas vanhaan satamaan, Almedaleniin, joka oli aikoinaan Visbyn pääsisäänkäynti. Täällä, aivan meren äärellä, sijaitsee kaupunginmuurin vanhin torni, Ruutiportti, joka on peräisin noin vuodelta 1160. Kierroksemme päättyy tänne.

Retki ei sisällä paluukuljetusta satamaan. Kierros sisältää kävelyä mukulakivillä, joten suosittelemme mukavia jalkineita ja vesipulloa.

Hinta 62 /hlö

Kuva retkestä

Kneippyn-teemapuisto

  • Retken hintaan sisältyy kuljetus satama-Kneippbyn-satama sekä sisäänpääsyranneke.
  • Lähtö satamasta klo 10.00, paluu Kneippystä klo 16.00.
  • Tallink Siljan kuponki vaihdetaan sisäänpääsyrannekkeeseen Kneibbyn ovella.
Hinta 3 vuotta => 62€ ja 0-2 ilmainen mutta paikkavaraus tarvitaan.

Nauti hauskasta ja toiminnantäyteisestä päivästä! Kneippbyn kesä- ja vesipuisto tarjoaa aktiviteetteja koko perheelle. Erilaiset teemat ja nähtävyydet odottavat – ja niin odottaa myös Peppi Pitkätossu! Minne suuntaat ensin?


Bussi vie sinut lyhyessä ajassa suoraan satamasta Kneippbyniin. Lomakeskus perustettiin 1900-luvun alussa kylpyläksi ja terveyslomakohteeksi. Kuvankauniilla paikalla aivan Visbyn eteläpuolella sijaitseva Kneippbyn on nykyään suosittu kohde perheille lomailuun.


Hinta 52 /hlö

Kuva retkestä

Gotland Panorama 3,5h

  • Retken kesto noin 3,5 tuntia.
  • Soveltuu myös lievästi liikuntaesteisille (ei pyörätuoli).
  • Lähdöt satamalaiturilta: klo 10.00 ja klo 14.15
Hinta aik. 52€, lapsi 3-12v 49€ ja 0-2 ilmainen mutta paikkavaraus tarvitaan.

Suomeksi opastetulla Gotland Panorama bussi- ja kävelykiertoajelulla pääsemme nauttimaan Gotlannista tutustumalla viehättävän Visbyn keskiaikaisen kaupungin nähtävyyksiin sekä monipuoliseen lähiympäristöön. Vierailemme mm. Gnisvärdin kalastajakylässä ja Galgbergetin luonnonsuojelualueella.

Ennen paluuta satamaan teemme kävelykierroksen Visbyssä. Kierros sisältää kävelyä mukulakivillä, joten suosittelemme mukavia jalkineita ja vesipulloa. 

Hinta 66 /hlö

Kuva retkestä

Lummelundan tippukiviluolat 3,5h

  • Retken kesto noin 3,5 tuntia.
  • Ei sovellu liikuntaesteisille.
  • Rajoitetusti kävelyä mukulakivillä ja epätasaisilla pinnoilla, sekä kosteilla pinnoilla luolassa. Käytä mukavia kenkiä ja säänkestäviä vaatteita – luolan lämpötila on noin 8°C. Voit halutessasi ottaa mukaan vesipullon. Vessoja saatavilla.
  • Lähdöt satamalaiturilta: klo 10.00 ja 14.15.
Hinta 13v => 66€, lapsi 3-12v 60€ ja 0-2 ilmainen mutta paikkavaraus tarvitaan.

Kierros tarjoaa monipuolisia luontoelämyksiä Visbyn pohjoispuolella kauniiden maisemien ja viileiden luolatunneleiden parissa. Hengitä raikasta meri-ilmaa ja ihastu Lummelundan tippukiviluolaan. Nauti maalauksellisesta ympäristöstä ja kävelystä Visbyssä. Bussilla suuntaamme satamasta pohjoiseen Gotlannin kauniin maaseudun halki. Opas vie meidät aikamatkalle Gotlannin historiaan. Lummelundan luola on muodostunut yli 400 miljoonaa vuotta sitten Suomesta valuvan veden vaikutuksesta ja on nykyään Gotlannin suosituin nähtävyys sekä yksi saaren monista luonnonsuojelualueista.


Pue lämmin paita ja valmistaudu luolaseikkailuun, joka kestää noin puoli tuntia maanalaisten muodostelmien parissa. Palattuasi takaisin päivänvaloon ja normaalilämpötilaan voit tutustua ympäristöön, joka on muotoutunut satojen vuosien vesi- ja teollisuustoiminnan vaikutuksesta, ennen kuin lähdemme Lummelundasta takaisin Visbyyn.

Visbyssä pysähdymme lyhyelle kävelylle keskiaikaisen kaupungin halki. Näet upean kaupunginmuurin lähietäisyydeltä. Klinteniltä avautuu hieno näkymä kaupunkiin ja tuomiokirkkoon. Kuuntele kaupungin menneisyyden tarinoita kävellessäsi mukulakivikatuja pitkin. Kierros päättyy keskiaikaiseen satamaan, nykyiseen Almedaleniin, joka on kaunis puisto ja tarjoaa hienon panoraamanäkymän Visbystä.

Kierroksen lopuksi voit palata laivalle bussilla tai halutessasi kävellä satamaan omaan tahtiin.



Matkaohjelma

1. matkapäivä, Helsinki - Visby

Laiva lähtee Helsingistä kohti Visbytä. Mahdollisuus lisämaksullisiin ruokailuihin. Laivan ohjelman saa paikan päällä. 

2. matkapäivä, Visby

Saapuminen Visbyhyn klo 9:30. Lisämaksullinen meriaamiainen on tarjolla laivalla. Maissaoloaikaa n. 8 tuntia ja hytti on käytössä koko risteilyn ajan. Laiva lähtee Visbystä kohti Helsinkiä klo 18:30, olethan takaisin laivassa viimeistään klo 17:45. Hytti on käytössä koko risteilyn ajan. Laivalla on mahdollisuus lisämaksulliseen ruokailuun.

3. matkapäivä, Visby - Helsinki

Saapuminen Helsinkiin. Laivalla tarjolla lisämaksullisia aterioita.

Laivan esittely

Victoria

Grande Buffet

Tervetuloa nauttimaan seisovan pöydän herkuista upeissa merimaisemissa laivan keulassa! Ennakkoon varatessasi säästät n. 10 % laivan hintoihin verrattuna. Myös ruokajuomat (olut, viini ja virvoitusjuomat) sisältyvät hintaan. Pöytävaraus on voimassa 15 min kattauksen alkamisesta. Lapset 0–5 vuotta syövät ilmaiseksi ruokailevan aikuisen seurassa.

Grill House

Risteilyllä on lupa herkutella! Monipuolisesta uudesta Grill House -ravintolasta (kansi 7) saat liha-, kala- ja kausittain vaihtuvia sesonkiruokia.

Fast food 25 h

Fast Food 25 h on hyvä vaihtoehto silloin kun haluat syödä nopeasti. Saat pikkunälkään pika-apua salaateista, wrapeista ja runsaista voileivistä. Ravintolan löydät kannelta 6.


Coffee & Co.

Moderni Coffee & Co. -kahvila tarjoaa Starbucks -laatukahvia ja Tazo® Teetä sekä vastuttamattomia ja suussasulavia kakkuja, leivonnaisia ja maukkaita leipiä. Kahvila sijaitsee kannella 7.


Sea Pub

Pubimme tarjoaa mukavia hetkiä oluen ystäville. Kun haluat viettää aikasi rentoutuen, valitse laivan viihtyisä pub. Täältä löydät myös isot TV-ruudut, jotka välittävät urheilutapahtumien jännittävät tunnelmat. 176-paikkainen Sea Pub sijaitsee 7. kannella.


Piano Bar

Viihtyisässä aperitiivibaarissa voitte virittäytyä risteilytunnelmaan ennen ruokailuanne. Baari sijaitsee 7. kannella ja siinä on 28 paikkaa.


Starlight

Starlight -yökerhossa (kansi 6 ja 7) voit nauttia herkullisista drinkeistä ja nauttia tunnelmasta. Vieraile myös Sundeck Barissa laivan kannella!


Tax Free Shop

Tax Free Shopissa on laaja valikoima alkoholijuomia, olutta ja viiniä edullisin hinnoin. Myymälästämme löydät parhaat pohjoismaiset herkut Fazerin ja Kalevin suklaista tanskalaisiin kekseihin, samoin terveystuotteita kuten virolaista hunajaa, Solgarin vitamiineja ja Möllerin kalanmaksaöljyä. Myymälä sijaitsee kannella 6, laivan keskiosassa.


Perfume Fashion Gifts

Monipuolisesta myymälästämme löydät kosmetiikkabrändien ykköset Estée Lauderista, Diorista, Chanelista ja Givenchystä alkaen, samoin Lumenen ja Madaran puhtaita pohjoismaisia ihonhoitotuotteita. Meiltä voit myös ostaa Tommy Hilfigerin, Superdryn, Gantin, Espritin, Guessin ja Vagabondin muotivaatteita ja asusteita sekä jotain erityistä rakkaallesi lahjavalikoimastamme. Myymälä sijaitsee kannella 6.



Sauna

Ota kunnon löylyt ja rentoudu saunassa sekä porealtaassa. Sisäänpääsymaksu, saunomisaika enintään 1,5 tuntia.


Lasten leikkihuone ja muu ohjelma

Leikkihuoneessa voi pelata, katsoa piirrettyjä, värittää värityskirjoja tai vaikka piirtää hauskoja kuvia laivasta. Lasten leikkejä ohjaavat syyslomalla ammattitaitoiset aktivaattorit. Toki lapset ovat leikkihuoneessakin vanhempiensa vastuulla. Syyslomalla menossa on mukana myös Harri Hylje. Leikkihuoneen löydät kannen 7 peräosasta.

Kuva
Kuva
Kuva
Kuva
Kuva
Kuva

Hytit

Kuva hytistä

Suite Sea view -hytti

Kahden hengen tilavia 30 m2 hyttejä kansilla 8-9. Hyteissä on kiinteä parivuode (vuoteita ei saa erilleen), sohvaryhmä, wc, suihku, hiustenkuivaaja, TV, puhelin ja jääkaappi. Erikoisaamiainen ja jääkaapin juomat sisältyvät hintaan.

Kuva hytistä

A-Standard Sea view -hytti kahdelle

Kahden hengen ikkunallisia 9 m2 hyttejä kansilla 5, 8 ja 9. Kahden hengen hyteissä on alavuoteet. Hyttien varusteluun kuuluu wc, suihku ja TV

Kuva hytistä

A-Standard Premium Sea view -hytti

Kahden hengen ikkunallisia 9 m2 hyttejä kansilla 8 ja 9. Hyteissä on kiinteä parivuode (vuoteita ei saa erilleen), wc, suihku ja LCD-TV.

Kuva hytistä

B-Standard Inside -hytti kahdelle

Kahden hengen 8 m2 hyttejä kansilla 5, 8 ja 9. Kahden hengen hyteissä on alavuoteet. Hyttien varusteluun kuuluu wc, suihku ja TV.

Kuva hytistä

Deluxe Plus Sea view -hytti

Kahden hengen ikkunallisia 14 m2 hyttejä, kannella 8 ja 9. Hyteissä on kiinteä parivuode (vuoteita ei saa erilleen), wc, suihku, hiustenkuivaaja, TV, puhelin ja jääkaappi. Erikoisaamiainen ja jääkaapin virvokkeet sisältyvät hintaan.

Kuva hytistä

Erikoishytit

Kannella 5 sijaitsee erikoishytit. Liikuntaesteisille suunniteltu yksi ikkunallinen A2-hytti ja kaksi ikkunatonta B2-hyttiä sekä 8 ikkunallista A-hyttiä ja 9 B-hyttiä allergikoille. Lisäksi laivalla on 10 lemmikkieläinhyttiä B-luokassa. Hyttien varusteluun kuuluu wc, suihku ja TV.

Kuva hytistä

E-Economy Lite -hytti

Sisähytti (9 m2) ilman ikkunaa 1-4 hengelle kannella 5 tai 8. Kaikissa hyteissä WC, suihku ja TV.

Kuva hytistä

B-Standard Inside -hytti

Kahden, kolmen tai neljän hengen 8 m2 hyttejä kansilla 5, 8 ja 9. Kolmen hengen hyttejä kannella 8. Kahden hengen hyteissä on alavuoteet, neljän hengen hyteissä kaksi ylä- ja kaksi alavuodetta. Hyttien varusteluun kuuluu wc, suihku ja TV.

Kuva hytistä

A-Standard Sea view -hytti

Kahden hengen ikkunallisia 9 m2 hyttejä kansilla 5, 8 ja 9. Kolmen hengen ikkunallisia hyttejä kannella 8 ja neljän hengen ikkunallisia hyttejä kannella 5. Kahden hengen hyteissä on alavuoteet, Neljän hengen hyteissä kaksi ylä- ja kaksi alavuodetta Hyttien varusteluun kuuluu wc, suihku ja TV

Kuva hytistä

Deluxe Sea view -hytti

Kahden hengen ikkunallisia 14 m2 hyttejä, kannella 8 ja 9. Hyteissä on kiinteä parivuode (vuoteita ei saa erilleen), wc, suihku, hiustenkuivaaja, TV, puhelin ja jääkaappi. Erikoisaamiainen ja jääkaapin virvokkeet sisältyvät hintaan.

Tärkeää tietää

Visbyn risteily

YHDESSÄ KOHTI VASTUULLISEMPAA MATKAILUA


Matkapojat Oy on sitoutunut kehittämään toimintaansa entistäkin vastuullisemmaksi. Vastuullisen toiminnan kehittämisessä otamme mahdollisuuksien mukaan huomioon sekä ilmaston, ihmisten ja eläinten hyvinvoinnin, luonnon monimuotoisuuden vaalimisen, ihmisoikeudet sekä matkakohteiden kulttuuritekijät. 


Matkapojat Oy:llä on matkanjärjestäjille myönnettävä globaali Travelife vastuullisuussertifikaatti sekä Business Finlandin myöntämä Sustainable Travel Finland (STF) merkin käyttöoikeus. Teemme nyt työtä askel askeleelta yhteistyökumppaniemme kanssa, jotta asiakkaamme saavat nauttia matkoistaan mahdollisimman vastuullisesti.


Kaikista päästöjen vähennystoimista huolimatta liikkuminen ja matkustaminen aiheuttaa aina jonkun verran kasvihuonekaasupäästöjä ympäristöön. Asiakkaillamme on nyt mahdollisuus hyvittää omasta matkastaan koituvat päästöt vapaaehtoisella päästöhyvitysmaksulla, jonka voi valita osaksi matkan lisäpalveluita. Matkapojat Oy tilittää lunastetut päästöhyvitysmaksut lyhentämättöminä Luonnonperintösäätiölle, jonka avulla suojellaan Suomen luontoa sekä lisätään Suomen metsien hiilinieluja, samalla tukien Suomen kansallisen hiilineutraaliustavoitteen saavuttamista.


Lisätietoa Matkapojat Oy:n vastuullisuustyöstä saat: www.matkapojat.fi/vastuullisuus


Kuva
Kuva

Muuta hakua

Lähtöpäivä
Lähtöpaikka
Aikuisia
Lapsia
Pv
Lähtö
Paluu
Matkakohde
Matkaväline
Hinnat alk.
Login Payments User login Administrator Scripts Wordpress login Drupal Private console Email automation SQL command prompt